Alışveriş sepetiniz boş!

Bu faul kırmızı kart hareketi değil, kasıtlı değil.

04/11/2019 0
Tottenham ve Everton arasındaki maçta Sun Xingyi’nin mücadelesinde Everton orta saha oyuncusu Gomez’in ciddi bir şekilde kırılmış bacağı vardı ve Koreliler de kırmızı kart aldı. Gökyüzü sporları topunda olan Carragher, Gomez'in bacağını kırmasına neden olan bir kaza olduğunu, trajediden uzak dururken, Sun Xingyu’nun mücadelesinin kırmızı kartlı bir hareket olduğunu düşünmediğini söyledi.
 
Carragher şunları söyledi: “Kesinlikle kırmızı kart değil. Kırmızı kart ise, o zaman her teknik eylem diğer oyuncuları tehdit eder. Ancak böyle büyük bir sakatlanma durumunda, Sun Xingzhen topa dokunamadı ve yapamadı. Böyle bir hareket kırmızı kart cezasına neden oldu. Onu oyuncunun mücadelesi için asla eleştirmedim. Bacağım incindi, ama Lucas Neal'ın kasıtlı olarak bacağımı kırdığını sanmıyorum. "
 
“Birkaç yıl önce, Nani için de korkunç bir mücadele yaptım. Neyse ki, kırılmış bir bacağı yoktu. Çok az insan kasıtlı olarak rakiplerine zarar vermek istiyordu. Kötü bir faul, oyuncunun tüm kariyerini mahvedebilir. Böyle bir durum bir insana düştüğünde, duygularımız kendini kötü hisseder. "