Alışveriş sepetiniz boş!

Cristiano Ronaldo Juventus'a taşınmanın "kader" olduğu

23/08/2018 0
TURİN, İtalya - Cristiano Ronaldo için, Juventus'a katılmak için "kader" oldu ve üç farklı kulüple Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için sadece ikinci oyuncu olmaya çalıştı.
 
Ronaldo, Serie A rekoru 112 milyon euro (daha sonra 131.5 milyon dolar) anlaşmasında Real Madrid'den Juventus'a sezon dışı olarak taşındı.
 
Ronaldo, DAZN yayın hizmeti ile yapılan bir röportajda, "Hayatta kader tarafından dikte edilen şeyler var ve bu durumda böyle oldu" dedi. "Bu takımda oynamayı hiç beklemiyordum, ama bazı şeyler doğal olarak gerçekleşti. Benim için bu kolay bir karardı, Madrid'de yapılanlar inanılmazdı, her şeyi kazandım, ailem orada yaşıyor, ama geçmişin bir parçası. Bu kulüpteki hikayeyi yazmaya çalışmak. "
 
Ronaldo, Juventus için rekabette ilk karşılaşmasında başarısız oldu, ancak takım Cumartesi günü Chievo Verona'da 3-2 kazandı.
 
Yine de, Ronaldo'nun yeni takım arkadaşlarıyla iyi şanslar ve bağlantı kurma konusunda olumlu işaretler vardı.
 
Ronaldo, "Çok mutluyum. Takım güçlü ve Juve, herkesin bildiği gibi, dünyadaki en iyi kulüplerden biri." Dedi. "Nasıl antrenman yaptıklarım, zihniyetlerini severim. Özel yöntemleri var. Onlar çok, çok profesyonel ve bu yüzden iyi hissediyorum."
 
Juventus yedi düz Serie A ve dört düz ligi ve kupayı ikiye katladı, ancak en son 1996'da Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. Ronaldo beş kez dördünün de dahil olduğu Avrupa'nın en iyi kulüp turnuvasını kazandı ve aynı zamanda bir rekor rekoru kırdı. gol.
 
Portekizli ilk, 2008'de Manchester United ile kupayı kazandı. Clarence Seedorf üç farklı kulüple kazandı.
 
Ronaldo, "Şampiyonlar Ligi'ni Juventus ile kazanmak istiyorum" dedi. "Buna odaklanacağız, takım arkadaşlarımla, ancak takıntılı olmadan. Adım adım ilerleyeceğiz ve sonra bu yıl, gelecek yıl veya bundan sonraki yıl olup olmadığını göreceğiz."
 
Bir diğer Şampiyonlar Ligi kazananı da, Avrupa'nın elit kulüp rekabeti altı kez rekor kazanması için oyuncu olarak Francisco "Paco" Gento'ya katılacağını görecektir. Gento 1956 ve 1966 arasında yaptı.
 
Ronaldo, geçen sezon Şampiyonlar Ligi tarihinin en iyi gollerinden biri olan ve Turin'deki Juventus'a karşı - İtalyan takımının taraftarlarından ayakta alkışlanan muhteşem bir havai gol attı.
 
Ve 33 yaşındaki, Torino'ya gitme kararında rol oynadığını itiraf etti.
 
Ronaldo, "Küçük ayrıntılar gün sonunda büyük bir fark yaratıyor, bu yüzden stadyumda gördüğüm şeyin dürüst olmasını sağladım." Dedi. Benim görüşüme göre, benim düşünceme göre, şimdiye kadarki kariyerimin en iyi amacıydı ve tabii ki, insanlar beni stadyumda alkışlamaya başladığında, “Vay be.” Gibiydi.
 
"(Bu) beni çok şaşırttı çünkü bu hayatımda hiç olmamıştı, bu yüzden inanılmaz bir an oldu."