Alışveriş sepetiniz boş!

Liverpool ve Manchester City'nin artan rekabeti, Community Shiel

02/08/2019 0
Arsene Wenger'ı alan Sir Alex Ferguson, Jose Mourinho hemen hemen herkesin yanında kayıyor, ya da Manchester City, Abu Dabi'nin devralınmasından sonra seçkin, seçkinlerin haklı olması için gürültülü mahallelerini yeniden geliştiriyor.
 
Manchester City ile Liverpool'a karşı bir başka büyük mücadelenin merkez üssünde olabiliriz, kesinlikle Pep Guardiola ve Jurgen Klopp sorumlu kalırken. Her iki kulüp de geçen sezon pazarlıkta yanlarını korudular, bu nedenle Wembley'deki bu haftasonu kupa avlarına karşı en zorlu engelle kendilerini yeniden canlandırmalarına hızlı bir fırsat veriliyor.
 
City, Liverpool’u Anfield unvanının düşmesiyle en çok arzu ettiği şeyi reddetti. İngiliz şampiyonlar Merseysiders’in Şampiyonlar Ligi’nin başarısına ve beraberinde getirdiği global adülasyon ve PR fiesta’ya cesaretle baktılar.
 
Klopp ve Guardiola'ya bu kampanyanın sonunda Mayıs ve Haziran aylarında diğerlerinin ne yaptığını sunun ve parite Topluluk Kalkanı başlamadan önce el sıkışırken muhtemelen anlaşma yapacaktı.
 
Saha dışında, rekabet gücü zaman zaman düşmanlık yapmaz. Şehir sempatizanları, düşmanları Anfield'e 2018’de Şampiyonlar Ligi kravatına eşlik eden bira kutularının duşunu unutamayacaklar ve Liverpool kampı, Şehir personeli, rakiplerinin işkenceleri hakkında şevkle şarkı söylerken ve çekişmeli bir şekilde şarkı söylerken ahlaki zeminin boşaldığını iddia edecekler. Son sezonun Premier Ligi'ni kazandıktan sonra.
 
Financial Fair Play'in gölgesi aynı zamanda City'nin kulüplerini kurduğu stile saygı duyduğum anlamına gelir - Guardiola'nın olağanüstü ekibinin majesteleri kadar altyapı - Anfield'ın memnuniyetsizliği Fifa, Uefa ve Premier Lig sonuçlanana kadar devam edecek kuralların ihlal edilip edilmediğine dair soruşturmaları.
 
Çelişkilerin bir rekabetini sağlar; Her bir kulübün yöneticileri Wembley kutularında birlikte yemek yerse, spor mükemmelliği için utanç verici bir ana seyir izleyen bir kurumsal şüphe başlatması hayal etmek zor değildir.
 
Tüm meseleler için, yöneticiler veya oyuncular arasındaki ilişkiler kirlenmemiş kalmıştır. Botlar seviyesinde çamurda, henüz Patrick Vieira'da hırıltılı Roy Keane ile eşleşecek bir olay olamadı.
 
Liverpool'un kaptanı Jordan Henderson'ın, Merseyside klübünün travmalarını alay eden City'nin başlıktan sonraki videosu hakkındaki görüşünü sunmaya davet edildiğinde, ne gördiğini ne de bilmediğini söyledi.
 
“İlk önce duydum” dedi.
 
Belki de dokunaklı diplomasi, ama Henderson’ın şampiyonluk içinde bulunduğu saygının gizlenmesi yoktur. Bazı Şehir yıldızlarının yakın arkadaş olduğunu düşünüyor.