Alışveriş sepetiniz boş!

Real Madrid gibi Portekiz de Ronaldo olmadan hayata döner

11/10/2018 0
Cristiano Ronaldo olmadan hayata adapte olması gereken sadece Real Madrid değil.
 
Portekiz milli futbol takımı da, Juventus'a transfer edilmesinin ardından ve kendisine karşı tecavüz iddiasıyla uluslararası görevden ara verdiği için yıldız olmadan başa çıkmak zorunda kaldı.
 
Ronaldo, Dünya Kupası'ndan bu yana milli takım için çağrılmadı ve Portekizli futbol federasyonu şimdiden bu yıl yapılacak olan uluslararası maçlarda da dikkate alınmayacağını söyledi.
 
2016 yılında Avrupa Şampiyonası'nı kazanan ilk şampiyonluk unvanı olan Portekiz, Perşembe günü Polonya'da UEFA Milletler Ligi'nde futbol forması, Rusya'nın Dünya Kupası turnuvasından bu yana Ronaldo'suz üçüncü maçında oynadı. Takım İskoçya'da bir pazar günü dostluk karşılaşacak.
 
Portekizli teknik direktör Fernando Santos Çarşamba günkü konuşmasında, "Dünyanın en iyisi, dünyanın en iyisi olmaya devam ediyor, ancak burada değil ve bunlara odaklanmak zorundayız." Dedi. "Burada bulunan oyunculara tamamen güveniyorum ve onlar bizim için gelecekler."
 
Santos, takımın ilk iki karşılaşmasını Real Madrid'den Juventus'a taşıdığı yoğun bir sezonun ardından dinlenmek için atladıktan sonra takımın ilk iki maçını atladıktan sonra milli takımda kararlılığını sürdürdüğünü söyledi. Santos, Ronaldo'nun hala İtalyan kulübüne yerleştiğini ve buna odaklanmak için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
Geçen hafta Santos, takımın Ronaldo'yu dahil etmediği için ayrıntıları vermedi ve kararın kendisi, oyuncu ve Portekizli futbol federasyonunun başkanı arasındaki üçlü görüşmeden sonra yapıldığını söyledi. Kadro duyurusu, Ronaldo'nun oyuncunun ruh hallerine ilişkin yorum yapmadığı ve kararın saha dışı konularla ilgili bir şey yapmadığını söylemesine rağmen, Ronaldo'nun ABD'deki tecavüz suçlamasıyla uğraştığı haberinden sonra geldi.
 
Santos'un problemi, takımının Ronaldo olmadan nasıl çalıştığı. Ve Andre Silva içeri giriyor.
 
Portekiz'in Ronaldo saldırısı için mükemmel bir kanat oyuncusu olduğu düşünülen 22 yaşındaki forvet, bu sezon kendi başına gayet iyiydi. Takımın geçtiğimiz ay Nations League'de İtalya'ya karşı açılış galibiyetinde çok önemli bir rol oynadı ve ikinci yarışı kazanan Portekiz'i, Avrupa'nın en yeni yarışmada A Grubu'nda 3. Grup'un zirvesine çıkardı.
 
Perşembe günü yapılacak bir zafer, Portekiz'i Haziran ayında Nations League'in son dördünde bir noktaya kavuşturmayacak, ancak takımı ikinci lig L ligine bırakmaya devam edecek. Portekiz Group 3'e üç puanla çıkıyor, iki tane daha hem Polonya hem de İtalya'dan. İtalya şimdiden iki kez oynadı, Portekiz'de kaybetti ve Polonya'ya karşı kendi evinde çizim yaptı.
 
“Bu maçı kazanırsak, bizim için büyük bir adım olacak” diyor Çarşamba günü 64 yaşında olan ve milli takımın dört yıl dönümünü kutlayacak olan Santos. "Son dörde kadar yapmak için çok motive olduk."